Princípy

Program METRO Impact Academy je postavený na troch princípoch:

 • networking (METRO)
 • spoločenský dopad (IMPACT)
 • aktívne vzdelávanie (ACADEMY)

Program je určený najmä pre tých, ktorí chcú využiť aktuálne trendy a vedomosti z oblasti komunikácie, marketingu a príkladov dobrej praxe.

Účastníci programu získajú nové informácie o príležitostiach v oblasti komunikácie a získavania zdrojov pre podnikanie alebo rozvoj svojich neziskových a občianskych projektov.

Od roku 2012 sa členovia združenia METRO zúčastňujú školení na Slovensku aj v zahraničí. Sme držiteľmi ocenení a certifikátov z oblasti manažmentu, marketingu a neziskového sektora.

Priority

biznis sektor

Na stretnutiach sa zameriavame na strategické plánovanie, merateľnosť a efektivitu marketingových procesov, komunikačné príležitosti a možnosť zapojiť sa do rôznych aktivít Corporate social responsibility (CSR) v rámci vášho podnikateľského pôsobenia. Upozorníme vás aj na možnosť zapojiť sa do rôznych grantov a projektov.

tretí sektor

Stretnutia vám prinesú nové informácie z neziskového sektora a fundraisingu. Pomôžeme vám zlepšiť komunikačnú stratégiu a marketing. Zameriame sa na spoločenský dopad a povedomie o vašej iniciatíve alebo organizácii. Poradíme vám s hľadaním investícií a projektov, do ktorých sa môžete zapojiť. Vďaka našim partnerom zo Slovenska a zahraničia získate možnosť vycestovať na školenia alebo do organizácií, ktoré vám predstavia svoje príklady doprej praxe.

Najbližší program


05/2019 | METRO Impact Academy | Hotel Turiec

16

Máj | 16:30

Štvrtok

 • 16:30

  Registrácia

 • 16:45

  METRO - Matej Bórik

 • 17:00

  Slovenská sporiteľňa - Ján Žovin

 • 17:20

  Levante, Kaštieľ Košťany - Daniel Čakajík

 • 17:40

  Coffee Break

 • 18:00

  Post Bellum - Hanka Bóriková

 • 18:20

  MLT consulting - Matúš Vecel

 • 18:40

  Coffee Break

Spíkri

16:30

Registrácia


16:45

METRO

Občianske združenie METRO pôsobí v Martine od roku 2012. Našim poslaním je poskytovať poradenstvo, podporu a know-how podnikateľom, inštitúciám a iniciatívam, ktoré sa podieľajú na regionálnom rozvoji.

Od roku 2016 poskytujeme každý rok bezplatnú odbornú pomoc (pro - bono) a konzultácie z oblasti marketingu, médií a PR pre neziskové organizácie v objeme približne 25 000 eur ročne.

Na stretnutí predstavíme aktuálne projekty združenia, priblížime výzvy a príležitosti pre našich partnerov na najbližší mesiac.

17:00

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa je najväčšia komerčná banka na Slovensku. Okrem štandardných produktov realizuje podporné programy na systematickú podporu začínajúcich podnikateľov a neziskových organizácií, ktoré nie sú bežne bankami obsluhované. Viac na www.krokzakrokom.skwww.slsp.sk.

V prezentácii účastníkom predstavíme Program pre začínajúcich podnikateľov / podnikateľky a Program pre neziskové organizácie.

Ján Žovin, špecialista pre začínajúcich podnikateľov

17:20

Levante, Kaštieľ Košťany

Kaštieľ v Košťanoch nad Turcom je opäť prístupný verejnosti. Zrekonštrovaný kaštieľ, ktorý domáci poznajú najmä vďaka štýlovým svadbám a koncertom, otvára vo svojich priestoroch reštauráciu LEVANTE pod vedením šéfkuchára Daniela Čakajíka, ktorý vám na prednáške predstaví svoj pozoruhodný gastronomický koncept.

www.kastielkostany.sk

Daniel Čakajík, konateľ


17:40

Coffee Break


18:00

Post Bellum

Post Bellum SK je nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 na Slovensku vyhľadáva a dokumentuje spomienky pamätníkov kľúčových momentov 20. storočia. Zaznamenáva príbehy a rozpráva ich ďalej: konkrétne ľudské osudy sú totiž tou najlepšou cestou k poznaniu vlastnej minulosti.

Post Bellum má na Slovensku viacero aktivít, vďaka ktorým sa snaží širokej verejnosti prinášať históriu našich rodičov a starých rodičov. Organizuje putovné výstavy, poskytuje bezplatné workshopy školám a uverejňuje príbehy ľudí v médiách (Denník N, .týždeň, SME atď.).

V našej prezentácii by sme sa radi prihovorili ľuďom, ktorých zaujíma história našich predkov a ktorá neustále ovplyvňuje našu prítommnosť. Predstavíme v nej našu organizáciu, problém, ktorý sa snaží riešiť a spôsoby, ktoré na jeho riešenie využíva.

Hanka Bóriková, fundraiserka

18:20

MLT consulting

Spoločnosť MLT consulting poskytuje kompletné poradenstvo v oblasti spracovania projektového zámeru, výbere správnej výzvy, ako aj kompletného podania žiadosti o nenávratný finančný príspevok a prípadnému vyhláseniu verejného obstarávania.

Na stretnutí priblížime aktuálne príležitosti a možnosti participácie na projektoch a výzvach pre neziskový aj podnikateľský sektor.

Matúš Vecel, konateľ


18:40

Coffee Break


Registrácia

Program Impact Academy je prístupný iba pre partnerov združenia METRO. Zažite s nami inšpiratívne stretnutia, školenia, workshopy a získajte aj viacero benefitov.

Byť našim partnerom sa oplatí.

 

Partneri


Spájanie ľudí a mať možnosť získať cenné informácie je dnes na nezaplatenie,

Michal Vanko - VL MEDIA

Kontakt


METRO, o. z.

Martin

Pavla Mudroňa 24, II. poschodie
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
+421908279154